Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  ПОЛІТИКА  >  Данная статья

ЄС може не відкрити кордони для українців і після 1 липня

28.06.2020 

З тією динамікою епідемії коронавірусу, яка спостерігається в Україні, Євросоюз може залишити кордони закритими.

Єврокомісія може встановити рамки для країн, звідки будуть пускати туристів, а з поточною епідеміологічною ситуацією Україна не вписується в критерії. Про це свідчить проект рішення Європейської комісії, який потрапив у ЗМІ.

Проект остаточно ще не узгоджений, але New York Times пише, що він розглядається як основний робочий. У ньому головним критерієм оцінки відкриття кордонів ЄС для мешканців тієї чи іншої країни визнається кількістю нових заражень у країні за 14 останніх днів щодо кількості її населення.

Як повідомляє видання, суперечки в ЄС переважно ведуться про те, чи пускати в ЄС жителів тих країн, де зафіксовано менше 16 нових заражень на 100 тисяч населення або менше 20 нових заражень (16 — це середній показник у країнах ЄС, показник у 20 дозволить пускати більше іноземців).

Зазначимо, що нові правила повинні запрацювати з 1 липня. До того діє бланкова заборона на несуттєві поїздки для іноземців, включаючи громадян України.

За даними МОЗ, станом на 24 червня за останні 14 днів виявлено 10 723 нових хворих. Держстат підраховує, що в Україні проживають 41,8 млн осіб. Це означає, що показник інцидентності становить 25,65 випадки на 100 тисяч, що перевищує обидва встановлених ЄС критерії.

Якщо проект рекомендацій Єврокомісії затвердять країни-члени, то заборона на в’їзд для несуттєвих поїздок (включаючи туризм) для жителів України буде продовжена.

Нагадаємо, що Україна повністю відкрила кордони з ЄС і Молдовою. Поки працюють тільки ті українські пункти пропуску, де відновили роботу суміжні сторони.

загрузка...
загрузка...

You might also like...

На осінь 2020 запланована зустріч президентів України і Білорусі

Read More →