Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  ПОЛІТИКА  >  Данная статья

ЄС визначив цілі для Східного партнерства

20.03.2020 

У документі Єврокомісії щодо Східного партнерства мова йде також про кредитну підтримку українського бізнесу.

Стали відомі нові цілі Європейської комісії (ЄК) щодо Східного партнерства (СП) після 2020 року, документ з’явився в розпорядженні ЄП.

Пропозиція ЄК ґрунтується на досягненнях Східного партнерства за попередні десять років і визначає, як ЄС продовжить співпрацю з країнами-партнерами для вирішення спільних проблем.

«Коли сильні наші сусіди — сильним буде і Європейський Союз. Східне партнерство залишається ключовим елементом зовнішньої політики ЄС. Ці пропозиції і надалі будуть посилювати наших шістьох партнерів, відображаючи загальні пріоритети і виклики, а також залишаючи у фокусі уваги досягнення відчутних позитивних результатів для блага всіх громадян», — зазначив Жозеп Боррель, високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки.

ЄС планує збільшити обсяги торгівлі, посилити повідомлення і поглиблення економічної інтеграції між Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю, Грузією, Молдовою і Україною.

Ще цілями Євросоюзу є посилення демократичних інститутів і верховенства права; посилення стійкості країн з точки зору змін клімату і захисту довкілля; підтримка цифрової трансформації; просування ідей рівноправного та інклюзивного суспільства.

«Це чіткий меседж до наших партнерів: ми допоможемо вам побудувати сильну економіку, досягти зростання і створити нові робочі місця, залучаючи прямі іноземні інвестиції і посилюючи взаємозв’язок у ключових сферах — таких, як транспорт, енергетика та охорона довкілля. Ми плануємо тісну співпрацю для відповідей на наявні виклики, включаючи пандемію коронавірусу», — додав Олівер Вархейї, європейський комісар з питань європейської політики сусідства.

Очікується, що країни-члени і країни-партнери узгодять пропозицію до саміту Східного партнерства, запланованого на червень 2020 року.

Також стали відомі і плани ЄС щодо України.

У документі йдеться про збільшення підтримки малого і середнього бізнесу, особливо — у депресивних регіонах.

Ще підкреслюється, що кредитна підтримка українського бізнесу повинна бути доступна в гривні.

«Доступ до фінансів, особливо в національній грошовій одиниці, повинен бути розширений, з особливою підтримкою бізнесів, які ведуть жінки, а також молоді підприємці», — йдеться в повідомленні.

Інша інноваційна ідея щодо зближення з ЄС, яка, у разі затвердження нової політики СП, буде запропонована державам-партнерам — це дозвіл на транзакції в євро в державах-партнерах.

«Пропонується створення економічних зон ЄС-СП в окремих секторах. Це повинно відбуватися пліч-о-пліч з приєднанням (держави-партнера) до Єдиної європейської мережі розрахунків, перш за все асоційованих держав — України, Молдови, Грузії, — що розширить міжнародну роль євро», — йдеться в поясненнях ЄК.

Єдина європейська мережа розрахунків — це зона, у якій повністю ліквідовані відмінності між внутрішніми і міжнародними платежами в євро. Користувач банківських послуг у державі, що входить до мережі, повинен мати доступ до простого механізму перерахувань коштів в євро на рахунок будь-якого іншого користувача.

Напередодні повідомлялося, що Євросоюз додатково виділив Східній Україні 3,2 млн євро.

У лютому повідомлялося, що Європейська комісія затвердила нову, більш жорстку процедуру розширення Євросоюзу.

Джерело: korrespondent.net

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Що намагається приховати від громадськості Рахункова палата України? Заява народного депутата Володіної

Read More →