Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  Women's Style  >  Данная статья

Імунна система жінки по-різному працює під час першої та наступних вагітностей — вчені

01.08.2020 

Результати нового дослідження допоможуть відповісти на найважливіші питання.

Під час вагітності в організмі жінки накопичуються специфічні для плоду клітини, тому матері запам’ятовують своїх дітей імунологічно, інформує Ukr.Media.

Серед найважливіших завдань, які прагнуть вирішити медики, — запобігання викиднів, виключення мертвонароджуваності та уникнути інших супутніх ускладнень вагітності, включаючи передчасні пологи. Автори нової роботи, займалися пошуком відповідей на основні питання, що стосуються вагітності і, зокрема, імунологічних порушень, пов’язаних з виношуванням дитини.

«Ми не розуміємо на клітинному і молекулярному рівні, що викликає викидень або передчасні пологи, головним чином тому, що не знаємо, як нормально працює вагітність», — упевнений Сінг Сінг Вей, співробітник Медичного центру дитячої лікарні Цінціннаті, провідний автор дослідження.

За словами лікарів, імунна система жінки під час вагітності змінюється. Відбувається це для того, щоб запобігти відторгнення плоду організмом і дотримати крихкий імунологічний баланс. На жаль, подібна рівновага часом не дотримується — в силу впливу навколишнього середовища або фізіологічних змін. Зрештою це призводить до ускладнень та в деяких випадках до втрати дитини.

«Перша і наступні вагітності працюють зовсім по-різному, і розуміння цих відмінностей може привести до поліпшення методів лікування, спрямованих на унікальні, індивідуальні для кожної жінки, імунологічні порушення, що виникають при першій і більш пізніх вагітностях», — сказав Вей, підкресливши, що стан імунітету, сприяє здоровій першій вагітності, не такий же самий, який сприятиме подальшим вагітностям.

«Вагітність вимагає фізіологічного впливу і часто повторного впливу чужорідних аллоантигенів (вони викликають однакову імунну відповідь у особин одного виду, які генетично розрізняються) плода. Наслідки вагітності сильно відрізняються, що свідчить як про алоімунізацію, так і про фенотипи розширеної толерантності. Ми показали, що вагітність стимулює накопичення специфічних для плода материнських CD8 + T-клітин і їх збереження в якості активованого «пулу пам’яті» після пологів. Цитоліз і потенціал для сильної вторинної експансії виникають при повторному виявленні антигену в репродуктивному контексті. Для порівняння, функціональне виснаження CD8 + Т-клітин, пов’язане з підвищенням експресії PD-1 і LAG-3, відбувається при повторній стимуляції фетального антигену під час наступної вагітності», — розповідається в дослідженні.

Кажучи простіше, в організмі майбутньої мами накопичуються специфічні для плода CD8 + T-клітини, тому жінки «пам’ятають» своїх дітей імунологічно, адже ці клітини зберігають активну пам’ять і після пологів.

Експресія мембранних білків надродини імуноглобулінів PD-1 і LAG-3 так званими T-клітинами пам’яті (вигляд Т-лімфоцитів, які зберігають інформацію про ті антигени, що діяли раніше та формують вторинну імунну відповідь, при цьому він відбувається швидше, ніж первинний) нагадує клітинам, що вони знову мають бути толерантними до розвитку плоду. Проте молекулярні порушення, нейтралізують експресію цих білків, активізують при цьому материнські CD8 + Т-клітини, і провокують викидень — це відбувається вибірково й не при першій вагітності.

Джерело: UkrMedia

Подписывайтесь на наши соцсети: Telegram | YouTube | Facebook | YouTube

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Деякі продукти будуть особливо корисними для жінок

Read More →