Прогрес

Історики і парфумери створять бібліотеку запахів старої Європи

Команда істориків з Великобританії і країн Європейського Союзу об’єдналися для проекту вартістю 2,8 млн євро під назвою Odeuropa. У процесі роботи вони знайдуть і відтворять аромати, які зустрічалися в Європі в XVI-XX століттях. Отримані запахи стануть частиною музейних виставок. Про це пише The Guardian.

«Як тільки ви почнете вивчати друковані тексти, видані в Європі з 1500 року, ви знайдете безліч відсилань до запахів — від ладану до тютюну», — говорить доктор Вільям Туллетт з Університету Англії Раскін в Кембриджі, член команди Odeuropa і автор книги «Запах в Англії XVIII століття».

Дослідження займе три роки і розпочнеться наступного січня. Спершу фахівці розроблять нейромережу, яка буде шукати в історичних текстах ольфакторні описи, а також знаходити предмети на ілюстраціях, які могли б мати запахи. Ці дані передадуть парфумерам і хімікам.

За словами вчених, їх ольфакторна бібліотека дозволить дізнатися, чим пахла Європа минулого і як змінювалося ставлення її жителів до тих чи інших запахів.

Крім того, фахівці опишуть типи людей, яким були важливі певні аромати і що ці запахи значили для них. Однією з таких категорій будуть лікарі.

Вчені планують співпрацювати з хіміками і парфумерами, щоб відтворити запахи минулого і доставити їх в музеї та інші об’єкти спадщини для поліпшення досвіду відвідувачів.

Як ми писали раніше, з’явилися парфуми із запахом нового автомобіля. Унікальний парфум розробили в Британії. Духи з запахом нового авто можна купити майже за 180 фунтів стерлінгів.

Нагадаємо також, що в Дубаї продають найдорожчі в світі духи. Вартість флакона висотою в два метри, що вміщує 3 л парфумів, становить 1,3 млн доларів.