Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  СУСПІЛЬСТВО  >  Данная статья

Кримінальне покарання за «п’яну їзду» відклали

05.01.2020 

Відстрочку пояснюють тим, що правоохоронні органи поки не готові до розслідування цієї категорії справ.

Введення кримінальної відповідальності за п’яне керування і під дією наркотиків набуде чинності не з 1 січня, як планувалося раніше, а з 1 липня 2020 року, повідомляє ТСН.

Як повідомляється, закон 7279-д, який покликаний розділити поняття кримінального правопорушення і кримінального проступку, повинен був набути чинності 1 січня. Саме під останню категорію документа має підпадати керування в нетверезому вигляді.

Але після прийняття нового закону №321-IX п’яних водіїв почнуть притягати до кримінальної відповідальності лише від 1 липня 2020 року. Таку відстрочку пояснюють тим, що не всі правоохоронні органи, яким підслідні кримінальні проступки, готові до розслідування цієї категорії справ.

На той час таке порушення буде вважатися адміністративним і, як і раніше, буде тягнути за собою штраф в розмірі 10,2 тис. грн і позбавлення права керування на певний період.

Уже з 1 липня в Кримінальному кодексі України з’явиться нова стаття 286-1 щодо керування в нетверезому стані. Зокрема, передбачається штраф порушникам від 17 до 32 тисяч грн і позбавлення права керувати авто на термін до трьох років. У разі повторного правопорушення штраф складе до 51 тис. грн з позбавленням права керувати транспортним засобом від 2 до 3 років.

Раніше в МВС розповіли про нові штрафи за «п’яну їзду». За «п’яну їзду» доведеться заплатити від 17 до 34 тисяч гривень. Права також будуть відбирати на термін до 3 років.

Джерело: korrespondent.net

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Ефективний спосіб відпочинку після роботи: як його правильно організувати

Read More →