ГоловнеПолітика

Кулеба: Україна може стати членом НАТО без ПДЧ

Україні не варто підносити в ранг культу надання Україні Плану дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО, адже метою Києва є членство в Альянсі, яке можна досягти і без цього плану. Таку думку в рамках онлайн-конференції «The Road to Warsaw Security Forum» висловив глава МЗС України Дмитро Кулеба. Про це повідомляє Укрінформ.

«Позиція України проста: якщо ПДЧ є чимось, що в подальшому спростить наш шлях до членства, то Україна і Грузія його отримають. Але якщо союзники вирішать, що ми можемо досягти такого ж результату за певний період часу без ПДЧ, то це можемо обговорити», — заявив Кулеба.

Він підкреслив, що ПДЧ не можна підносити в ранг культу, але слід чітко окреслити шлях України до НАТО у напрямку, інструментах і дедлайні.

«Це дуже важливо. В іншому випадку ми будемо блукати в просторі, роблячи щось, що не наблизить нас до нашої мети», — резюмував український міністр.

Раніше посол США назвала головні проблеми на шляху України в НАТО. Так, на її думку, на шляху України в НАТО основними проблемами є російська агресія на Донбасі і в Криму, а також внутрішня корупція.

Також повідомлялося, що Зеленський бачить в НАТО шанс зберегти Україну. Членство України в НАТО необхідне для забезпечення безпеки в регіоні, говорить президент.