Політика

Макрон назвав перешкоду для угоди ЄС і Британії

Президент Франції Еммануель Макрон розповів про головну перешкоду для укладення торговельної угоди між Євросоюзом і Британією, яка залишила блок 31 січня.

За словами французького лідера, Лондон на переговорах про торговельну угоду може використовувати питання про умови риболовлі в Ла-Манші як інструмент тиску на європейських партнерів, повідомляє AFP.

«Я не впевнений, що угода буде укладена до кінця року», — сказав Макрон на зустрічі з представниками рибної галузі на сільськогосподарському торговому заході в Парижі, зазначивши, що права на рибну ловлю будуть головним моментом спору.

Франція і ряд інших європейських країн хочуть мати можливість вести промисел у британських водах, у той час як Великобританія хоче повної автономії й обмеженого доступу для європейських рибалок.

Нагадаємо, що в ніч з 31 січня на 1 лютого за центральноєвропейським часом Британія після трьох з половиною років вагань формально вийшла з Євросоюзу.

Головна зміна, яка відбулася в ніч на 1 лютого, — Британія втратила представництва у всіх органах Євросоюзу. Протягом цього року британці ще будуть підпорядковуватися правилам і рішенням ЄС, але вже не зможуть брати участь у їхньому прийнятті.

Джерело: korrespondent.net

Аспекты.net