Freestyle

На Різдво в Європі послаблять карантин

Уряди Франції та Великобританії пом’якшать карантинні обмеження на період різдвяних свят. Про це заявили представники влади.

Так, французький лідер Еммануель Макрон під час телезвернення до нації повідомив, що карантин послаблять із 28 листопада.

За його словами, з найближчої суботи будуть дозволені прогулянки на вулиці в межах 20 км і протягом трьох годин. Також буде дозволена робота магазинів до 21:00 з дотриманням суворих санітарних заходів.

Крім того, президент попередив, що залежно від розвитку епідситуації карантин може бути скасований 15 грудня, проте тоді буде введена комендантська година з 21:00 до 07:00.

Член британського кабміну Майкл Гоув за підсумками зустрічі представників усіх адмінчастин Сполученого Королівства анонсував пом’якшення карантинних заходів на п’ять днів — із 23 до 27 грудня.

На цей час дозволено зустріч трьох сімей або трьох компаній людей, що живуть окремо. При цьому необхідно заздалегідь визначитися, хто це буде, тому що змінити склад загальної компанії не дозволять.

«Це Різдво не може бути нормальним. Але ми працювали над тим, щоб знайти спосіб для сімей та друзів побачитися один з одним, однак це повинно мати обмежений характер і здійснюватися з обережністю», — заявив Гоув.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль попередив, що в грудні у країні може бути введений повний локдаун, якщо карантин вихідного дня не дасть необхідного результату.