Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  НАУКА І ТЕХНІКА  >  Данная статья

Надгігантська зірка Бетельгейзе може вибухнути

14.02.2020 

Вчені впевнені, що незабаром зірка стане надновою.

Вчені, які співпрацюють з Університетом Вілланова, повідомили про дивну поведінку надгігантської зірки Бетельгейзе, у зв’язку з чим астрономи очікують її вибуху. Фахівці відзначають, що особливості величезного світила вказують на досягнення зіркою етапу «зоряної агонії», інформує Ukr.Media.

«Останні фотометричні спостереження дозволяють говорити про те, що сьогодні Бетельгейзе відноситься до дуже тьмяних і досить незвичайних зірок серед об’єктів, оцінених протягом останніх 25 років», — зазначають фахівці.

Особливості випромінювання світила говорять про наближення Бетельгейзе до завершення власного життя. Імовірно, об’єкт стане надновою в наступні 100 тисяч років. Станеться це несподівано, коли зірка стане «провалюватися в себе» безпосередньо перед потужним вибухом, помітним навіть вдень. При цьому яскравість вибуху, який буде спостерігатися із Землі, виявиться порівняною з інтенсивністю світла Місяця у місяць.

Астрономи відзначають, що в лютому 2020-го світило стало менше майже на 1 зоряну величину, якщо порівнювати з рівнем, зареєстрованим у вересні. Зоряна величина являє собою шкалу яскравості, яка присвоюється астрономами для об’єктів нічного неба. Описані зміни вказують на те, що зірка стала менш яскравою приблизно у 2,5 раза.

Бетельгейзе є червоним надгігантом, який до 2019-го мав звання 10 місця серед найяскравіших зірок на небі. Протягом останніх місяців вона стала значно тьмяніше. Тепер її позиція в рейтингу впала до 24-ї позиції. Це вказує на швидку появу наднової.

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

У США розробили вакцину проти COVID-19 у вигляді пластиру

Read More →