Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  НАУКА І ТЕХНІКА  >  Данная статья

Названо відповідні для життя місця в Сонячній системі

24.09.2020 

У Бірмінгемському університеті Британії вчені визначили найбільш відповідні для життя місця в Сонячній системі. Про це повідомляє BGR.

Фахівці вибрали небесні тіла, умови яких дозволяють існувати воді в рідкій формі і біологічним активним речовинам.

Так, на Марсі було знайдено озеро під шаром льоду на південному полюсі, а в атмосфері планети багато метану. Цей газ можуть виробляти живі організми. Вчені відзначають, що якщо на Червоній планеті життя й можливе, то лише у вигляді мікробів.

У надрах супутника Юпітера Європи знаходиться рідкий океан. Поверхня його покрита льодом, але крізь нього пробиваються гейзери. Геологічна активність у свою чергу говорить на користь існування гідротермальних джерел.

Супутник Сатурна Енцелад схожий на Європу. У гейзерах, що виходять з-під його крижаної поверхні, зафіксована наявність органічних молекул. Другий супутник планети — Титан — також може бути місцем зародження життя.

У нього товста азотна атмосфера зі складними органічними речовинами. Також на супутнику є водойми з рідкого метану.

Кріовулкани на його поверхні вивергають рідку воду замість лави. Температура на Титані мінус 180 градусів Цельсія, але деякі вчені припускають, що там може розвинутися життя, що відрізняється від земного.

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Microsoft уклав партнерство з компанією Ілона Маска

Read More →