Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  ЕКОНОМІКА  >  Данная статья

НБУ: Банки мають намір пом’якшити умови кредитування

31.07.2020 

Умови кредитування населення і бізнесу пом’якшать в третьому кварталі. Про це повідомив Національний банк з посиланням на результати власного опитування кредитних менеджерів банків.

Опитані банкіри очікують, що в поточному кварталі відновиться попит на кредити з боку як населення, так і бізнесу, зазначають в НБУ.

При цьому в квітні-червні попит бізнесу на кредити майже не змінився в порівнянні з січнем-березнем. Попит населення на кредити в другому кварталі знизився в порівнянні з першим кварталом.

Причиною вказується погіршення споживчих настроїв і зменшення витрат на товари тривалого користування. У цих умовах інтерес до кредитування підтримувався невисокими ставками по кредитах.

Разом з тим у другому кварталі банки посилили стандарти кредитування в зв’язку з очікуваним погіршенням платоспроможності позичальників.

«Пік негативних очікувань банків був пройдений в минулому кварталі, а вже в поточному опитуванні очікування банків на наступні 12 місяців почали поліпшуватися. Майже 60% респондентів очікує збільшення обсягу кредитного портфеля в наступні 12 місяців, що вдвічі більше, ніж в попередньому опитуванні», — зазначають в НБУ.

Опитування проводилося з 18 червня по 9 липня серед кредитних менеджерів 24 банків, частка яких в загальному обсязі активів банківської системи становить 91%.

Як повідомлялося, Верховна Рада на засіданні 16 липня продовжила до 2022 року заборону на стягнення майна за валютними кредитами. Дію відповідного закону продовжено до прийняття окремого документа, який врегулює питання реструктуризації заборгованості за валютними кредитами, а також порядок звернення стягнення на іпотечне майно.

Джерело: korrespondent.net

Подписывайтесь на наши соцсети: Telegram | YouTube | Facebook | YouTube

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Укрспецекспорт подвоїв піврічний прибуток

Read More →