Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  АНАЛІТИКА  >  Данная статья

НБУ назвав головні ризики для економіки України

04.02.2020 

Реалізація цих ризиків може погіршити курсові та інфляційні очікування на тлі пікових боргових виплат, зазначив регулятор.

Національний банк України вважає ключовим ризиком для економічного зростання країни відстрочку укладення нової програми співпраці з МВФ. Про це повідомляється на сайті регулятора.

«Завдяки новій програмі з МВФ, офіційним залученням і збереженню інтересу нерезидентів до ОВДП збережеться щорічне зростання міжнародних резервів України, незважаючи на період пікових виплат за зовнішнім державним боргом. У 2020 році вони перевищать $29 млрд і продовжать збільшуватися в 2021 — 2022 роках», — йдеться в повідомленні.

Також в НБУ вважають важливими ризики для макрофінансової стабільності внаслідок рішень українських судів про відповідальність і зобов’язання екс-власників неплатоспроможних банків перед державою.

«Реалізація цих ризиків може погіршити курсові та інфляційні очікування і ускладнити доступ до міжнародних ринків капіталу в умовах необхідності здійснення пікових боргових виплат», — додали в Нацбанку.

Крім того, для України актуальні й інші ризики:

подальше охолодження світової економіки і погіршення умов торгівлі;
ескалація військового конфлікту на сході країни і нові торгові обмеження з боку Росії;
скорочення врожаю зернових і плодоовочевих культур в Україні через несприятливі погодні умови;
збільшення волатильності світових цін на продукти харчування з огляду на глобальні зміни клімату;
зменшення обсягів припливу іноземного капіталу.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Олексій Гончарук не зміг назвати терміни нових траншів МВФ. Про трирічну програму на $5,5 млрд домовилися на початку грудня, але терміни її затвердження Фондом досі невідомі.

Раніше в МВФ заявили, що приймуть рішення за програмою допомоги Києву, коли українська влада виконає всі поставлені перед ними завдання.

Джерело: korrespondent.net

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Висування Кучеренка на посаду міського голови Києва, може вплинути і на загальну картину виборів — Саакян

Read More →