Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  ПОЛІТИКА  >  Данная статья

Офіс генпрокурора відкрив справу на Порошенка

08.04.2020 

Справу відкрито за фактом можливих неправомірних дій колишнього президента під час призначення суддів Верховного Суду.

На підставі звернення працівників Верховного Суду генпрокурор Ірина Венедіктова зареєструвала кримінальну справу стосовно колишнього президента Петра Порошенка за фактом незаконного призначення суддів Верховного Суду, повідомляє прес-служба ОГП в середу, 8 квітня.

«Генеральним прокурором 6 квітня 2020 на підставі звернення працівників Верховного Суду України внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про можливі неправомірні дії президента України, повноваження якого припинені, і інших осіб при виданні указів президента України від 10.11.2017 №357/2017 та від 07.05.2019 №195/2019 Про призначення суддів Верховного Суду», — йдеться в повідомленні.

Згідно зі зверненням працівників ЗСУ, підстави для видання указів президента і призначення ними суддів не відповідають нормам Конституції та Закону Про судоустрій і статус суддів, зазначених у них. До того ж судді були призначені не до Верховного Суду, як це передбачено ст. 125 Конституції, а в касаційні суди, неконституційність яких були визнані рішенням КСУ у справі за конституційним поданням 62 народних депутатів. Також у зверненні працівники Верховного Суду вказали, що були незаконно позбавлені права на працю та її оплату у зв’язку з так званою ліквідацією ВСУ.

Зазначені дії кваліфіковані за статтями Зловживання владою або службовим становищем (ч. 2 ст. 364), Втручання в діяльність судових органів (ч. 2 ст. 376), Невиконання судового рішення (ч. 4 ст. 382), Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади (ч. Ч. 1, 2 ст. 109).

Відзначається, що проведення досудового розслідування в п’яти кримінальних провадженнях за вказаними фактами доручено слідчим центрального апарату Держбюро розслідувань.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюється прокурорами Офісу Генпрокурора.

Як відомо, півтора десятки справ проти Порошенка розслідують у ДБР. З початку року він кілька разів побував там на допиті, але останнім часом більше не з’являвся.

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Кабмін змінив правила реєстрації місця проживання

Read More →