Політика

Озвучено порядок денний саміту Україна-ЄС

На порядку денному саміту Україна-ЄС, запланованому на 1 жовтня 2020 року, широке коло питань. Про це заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Моя колега, віце-прем’єр з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина дуже енергійно займається підготовкою цього саміту і наповненням його таким потужним змістом», — сказав Кулеба.

За його словами, європейська інтеграція України — це настільки масштабний процес, що його не можна звузити до чогось одного.

«Нас цікавить і оновлення Угоди про асоціацію. Нас цікавить інтеграція в цифровий ринок. Нас цікавить прогрес у сфері юстиції, поглиблення співпраці в сфері юстиції. Нас цікавить подальша співпраця з ЄС у стримуванні російської агресії», — резюмував міністр.

Нагадаємо, що раніше Рада розблокувала отримання 1,2 млрд євро від ЄС. За скасування прийняття закону про ратифікацію меморандуму з Євросоюзом проголосували лише 48 нардепів при необхідних 226 голосах.

Також повідомлялося, що ЄС готовий наростити торгівлю з Україною. Передбачається модернізація преференцій на ввезення товарів в ЄС за низкою торгових угод, загальна сума яких в 2019 році склала 677 млрд євро.