Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  АНАЛІТИКА  >  Данная статья

Перекази заробітчан з Польщі можуть впасти майже на третину

20.05.2020 

Таке падіння означає, що в Україну не надішлють близько $4 млрд. Більшість українців були задіяні в промисловості, будівництві та транспорті.

Через пандемію і карантинні заходи грошові перекази українських заробітчан з Польщі можуть скоротитися на 30%. Про це заявив головний економіст Польської федерації підприємців Лукаш Козловські, повідомляє аналітичний центр CASE Україна.

Відзначимо, що це загрожує втратою близько 4 мільярдів доларів валютних надходжень до українського бюджету в 2020 році.

Польські економісти кажуть, що близько 12% українських заробітчан залишили Польщу під час карантину, проте, враховуючи сезонних працівників, яких погано враховує офіційна статистика, ця кількість повинна бути вищою.

Як відзначають економісти, агросектор не був лідером із залучення українських працівників. Найбільше заробітчан працюють у промисловому секторі, будівництві, транспорті і підтримують сервіси та мають постійне працевлаштування.

Своєю чергою, промисловість і будівництво показують відносну стабільність за кількістю заробітчан. При цьому якщо рівень безробіття перевищить 10%, то українцям буде важко працевлаштуватися в Польщі на постійну (а не сезонну) роботу.

За оцінкою Козловські, скорочення грошових переказів із Польщі в Україну через наслідки пандемії може досягти 30%. У рік Польща приймає до 2 млн українських заробітчан. Це основна група заробітчан за кордоном, яка сформувала 12.9 млрд доларів переказів у 2019 році.

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Найбагатші люди світу стали ще багатшими під час пандемії

Read More →