Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  ПОЛІТИКА  >  Данная статья

Рада постановила посилити тестування на COVID-19

09.05.2020 

Законопроект зобов’язує МОЗ посилити тестування на коронавірус і дозволяє залучати до роботи інтернів та студентів.

Верховна Рада прийняла законопроект №3380, який передбачає посилення процесу тестування населення.

Згідно з постановою, відтепер для лікування хворих на коронавірус можуть залучати в будь-які установи охорони здоров’я на волонтерських засадах медиків-інтернів, лікарів без відповідної кваліфікації.

Також лікарям, які працюють з коронавірусними пацієнтами, у випадку їхньої самозіоляції тепер передбачена допомога щодо тимчасової непрацездатності в розмірі 100% середньої зарплати незалежно від страхового стажу.

Прийнятий закон зобов’язує МОЗ забезпечити організацію проведення посиленого тестування на амбулаторному і стаціонарному рівнях залежно від медичних показань. Тестування на коронавірус є обов’язковим для:

осіб, які звертаються за медичною допомогою з ознаками СOVID-19;
осіб, які контактували із зараженими;
регулярне тестування є обов’язковим для медиків, поліцейських, нацгвардійців, які були задіяні в лікуванні хворих на COVID-19 або стежили за нерозповсюдженням епідемії (патрулювання).

Міністерство охорони здоров’я має забезпечити проведення амбулаторного тестування для осіб, які не потребують госпіталізації. Для проведення тестування на амбулаторному рівні може забезпечуватися розгортання пунктів тестування (відбору зразків матеріалів) для подальшого транспортування відібраних зразків в лабораторії. Для проведення такого тестування можна залучати інтернів.

Також пропонується зобов’язати Міністерство охорони здоров’я обов’язково оприлюднити на офіційному сайті інформацію про результати тестування; забезпеченість закладів охорони здоров’я лікарськими засобами, виробами медичного призначення; кількість і кваліфікацію залученого до боротьби з COVID-19 медичного персоналу; проведення закупівель, отримання і розподілу лікарських засобів тощо.

Термін дії закону розрахований на період карантину в Україні і заходів із боротьби з коронавірусом.

Джерело: korrespondent.net

Подписывайтесь на наши соцсети: Telegram | YouTube | Facebook | YouTube

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

На осінь 2020 запланована зустріч президентів України і Білорусі

Read More →