Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  СВІТ  >  Данная статья

Сербія відмовилася від участі у військових навчаннях у Білорусі

15.09.2020 

Влада Євросоюзу зажадала від Сербії відмовитися від спільних з Росією і Білоруссю військових навчань Слов’янське братство-2020. Офіційний Белград у відповідь прийняв рішення заморозити всі плани щодо спільних навчань з усіма країнами. Про це сказав міністр оборони Сербії Александар Вулін, повідомляє espreso.rs.

За його словами, ЄС ультимативно зажадав від Сербії відмовитися від навчань у Білорусі ціною відмови від європейського майбутнього, а також посилення тиску на Белград з питань Косова, Метохії і Республіки Сербської (утворення у складі Боснії і Герцеговини).

«Сербія стикається із жахливим і незаслуженим тиском з боку ЄС. Тиск, що не має сенсу і не заснований на наших рішеннях і діях, є результатом істерії, яка визначає політичні рішення і направлення великих могутніх країн», — заявив Вулін.

Він нагадав, що Сербія є нейтральною країною, — і для збереження цього статусу уряд вирішив припинити участь у міжнародних навчаннях на півроку.

«Ні зі Сходом, ні із Заходом. Наша участь у миротворчих операціях буде спеціально розглянута і, в разі необхідності, призупинена», — відзначив Вулін.

Напередодні повідомлялося, що у вересні в Білорусі відбудуться антитерористичні навчання Слов’янське братство-2020, у яких візьмуть участь сербські і російські військові.

Також повідомлялося, що Сербія і Косово домовилися про нормалізацію відносин в економіці. Угода була підписана у Вашингтоні за посередництва адміністрації президента США.

загрузка...
загрузка...

You might also like...

У Єврокомісії заявили про розробку нового санкційного режиму

Read More →