Соціум

Шацькі озера обміліли: відкрито кримінальну справу

Обміління сталося через незаконну діяльність. Зокрема на приватній території поруч з озерами побудували водні об’єкти, з яких брали воду для поливу вересових на площі в 150 га.

Чиновників Волинської області підозрюють у зловживанні службовим становищем в інтересах третіх осіб, яке призвело до різкого падіння рівня води в Шацьких озерах. Про це повідомляє прес-служба прокуратури області.

Посадові особи Держекоінспекції, всупереч вимогам Закону України Про оцінку впливу на довкілля, не провели оцінку впливу, який справляє на стан озер незаконна діяльність суб’єктів господарювання.

Одне з таких підприємств побудувало неподалік озера Світязь штучні водні об’єкти на орендованій території площею 230 га без відповідних на це документів і здійснює з них водозабір для поливу саджанців лохини на площі понад 150 га.

Держекоінспекція у Волинській області теж не подала позову до суду для припинення протиправної діяльності підприємства.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про факт зловживання посадовими особами Держекоінспекції службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 364 КК України).

Раніше екологи заявили, що новий закон Ради спростив вирубку Карпат. Замість збереження лісів поправки, прийняті в другому читанні, спростили їхню вирубку. Авторами поправок є Олег Бондаренко від Слуги народу і Степан Івахів від групи За майбутнє.

Джерело: korrespondent.net

Аспекты.net