Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  СУСПІЛЬСТВО  >  Данная статья

Щура нагородили золотою медаллю за вірність обов’язку

30.09.2020 

Британська благодійна ветеринарна організація PDSA вручила африканському гігантському пацюку на ім’я Магава престижну золоту медаль за роботу із виявленню наземних мін в Камбоджі. Про це вересня, повідомила британська телерадіокорпорація ВВС.

На золотій медалі PDSA написані слова «За хоробрість тварин або відданість обов’язку». З 30 тварин, які отримали нагороду «за рятівну вірність своєму обов’язку», Магава — перший пацюк.

Семирічний Магава, який народився і виріс в Танзанії, важить 1,2 кг і має довжину 70 см. Він все ще досить малий і легкий, щоб не підривати міни, коли йде по них.

Магава здатний обшукати поле розміром з тенісний корт всього за 20 хвилин — що забере у людини з металошукачем від одного до чотирьох днів.

За свою кар’єру сапера він виявив 39 наземних мін і 28 снарядів. Гризун був навчений зареєстрованою в Бельгії благодійною організацією Apopo.

Вона розташована в Танзанії і з 1990-х років вирощує щурів, відомих як HeroRAT, для виявлення мін та туберкульозу. Після року навчання тварини проходять сертифікацію.

Щури навчені виявляти хімічну речовину у вибухівці, тобто вони ігнорують металобрухт і можуть швидше шукати міни. Як тільки вони знаходять вибухівку, то дряпають верхню частину, щоб попередити своїх колег-людей.

За даними неурядової організації із розмінування HALO Trust, з 1979 року в Камбоджі було зареєстровано понад 64 тис. жертв і близько 25 тис. осіб з ампутованими кінцівками через вибухи мін.

Багато мін були закладені під час громадянської війни в країні в 1970-1980-х роках. Вважається, що в Камбоджі встановлено до 6 млн протипіхотних мін.

Як повідомлялося раніше, в зоні проведення операції Об’єднаних сил двоє українських військових відхилилися від маршруту і підірвалися на міні. Один загинув, другий був госпіталізований.

загрузка...
загрузка...

You might also like...

В ОАЕ готелям дозволять готувати кошерні страви

Read More →