Політика

Шмигаль перерахував вимоги МВФ для України

Фонд вимагає прозорості в роботі держбанків і держпідприємств, продуктивності Антимонопольного комітету, а також реформу митниці і податкової.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль перерахував нові вимоги для України, висунуті МВФ для нової програми stand-by. Про це він заявив на засіданні Кабміну.

«Для мене принципово розвіяти міфи навколо меморандуму МВФ, які почали поширювати прихильники політичних спекуляцій», — сказав Шмигаль.

Прем’єр стверджує, що МВФ вимагає:

прозорості роботи державних банків і державних підприємств;
посилення корпоративного управління держпідприємствами;
посилення і незалежності Антимонопольного комітету;
реформу митниці та податкової;
збереження принципу «гроші ходять за пацієнтом»;
приведення ціни на газ для населення до ринкового рівня (Шмигаль вважає, що в короткостроковій перспективі це приведе до її зниження).
«Це речі, які Україна повинна робити хоч з МВФ, хоч без МВФ. Це нам необхідно, це рух до кращого життя і успішної країни», — додав глава уряду.

Він також повідомив, що засідання МВФ щодо затвердження нової програми stand-by очікується до 10 червня.

«У термін до 10 червня відбудеться засідання Ради МВФ, на якому буде прийнято остаточне рішення про виділення для України траншу в загальному розмірі $5 млрд», — продовжив прем’єр.

При цьому МВФ розписав календар ради директорів до 10 червня, але питання щодо України туди поки не включив. Зокрема, 3 червня МВФ розгляне питання щодо Монголії, Сьєрра-Леоне і Барбадосу, 5 червня — щодо Ліберії і Папуа Нової Гвінеї, а 10 червня — щодо Гватемали і Руанді.

Відзначимо, що Шмигаль очікує перший транш від МВФ у розмірі 1,9 млрд доларів 5-6 червня, другий в розмірі 1,6 млрд доларів — восени, третій в розмірі 1,5 млрд доларів — в 2021 році.

Нагадаємо, що раніше була названа причина зміни програми МВФ для України. У Кабміні розповіли, що відмова Фонду була несподіваною і пролунала в останній момент. При цьому висувався один-єдиний аргумент.

Також повідомлялося, що Мінсоцполітики обговорило пенсійну реформу з МВФ. Фахівці Фонду підтримали деякі пропозиції Мінсоцполітики щодо пенсійної системи, кажуть в міністерстві.

Джерело: korrespondent.net

Подписывайтесь на наши соцсети: Telegram | YouTube | Facebook | YouTube

Аспекты.net