Аналітика

Спад економіки може бути меншим за прогноз — НБУ

Економіка України демонструє кращу динаміку в останні місяці, ніж раніше прогнозував Національний банк. Про це сказав заступник голови НБУ Дмитро Сологуб в інтерв’ю для Інтерфакс-Україна.

«Незважаючи на пандемію, економіка працює, настрої у людей такі, що вони споживають, інвестують. Тому мені здається, що у нас в третьому кварталі можуть виявитися цифри кращі, ніж ми очікували, хоча водночас ми бачимо погіршення ситуації із захворюваністю», — сказав він.

Сологуб нагадав, що в другому кварталі 2020 року Нацбанк прогнозував спад в 11%, а Держстат оцінив його в 11,4%, на третій квартал НБУ закладав уповільнення спаду до 7,4%, а в цілому очікував скорочення української економіки в цьому році на 6%.

«Наразі може виявитися, що цей рік буде трохи кращим від попереднього прогнозу, але мені здається, що незначно. Можливо, падіння ВВП буде в районі 5%. Поки ми ще рахуємо новий прогноз», — зазначив заступник голови центробанку.

Заступник голови Нацбанку також зауважив, що в цілому розвиток ситуації в Україні в цю кризу сильно відрізняється від попередніх років: країна вперше показує приблизно середні в світі темпи спаду, тоді як раніше вона була серед головних постраждалих.

Він наголосив, що це підтверджує правильність фіскальної і монетарної політики, яка проводилася в попередні роки.