Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  ПОЛІТИКА  >  Данная статья

У Мінекономіки розповіли про новий закон про працю

12.01.2020 

У міністерстві виклали основні норми нового законопроекту. Зокрема це стосується розірвання трудового договору і компенсацій при звільненні.

Голова Мінекономіки Тимофій Милованов розповів про новий законопроект про працю, який регламентує раніше не прописані моменти. Відповідне повідомлення Милованов опублікував у Facebook.

Він також прокоментував протести профспілок проти нового законопроекту: каже, вони підтримують опозицію в парламенті і «бояться, що втратять владу».

Зміни торкнуться розірвання трудового договору. Новий Трудовий кодекс, як і нинішній, дозволяє розірвати трудовий договір за два тижні до відходу. Однак, окрім письмового оповіщення, дозволяється попереджати електронними засобами зв’язку — по електронній пошті, у меседжері тощо.

Також, згідно з новим законопроектом, причини дострокового звільнення пропишуть у договорі. Нинішній закон передбачає список причин, з яких працівник може звільнитися раніше, ніж через два тижні, проте цей перелік неповний і морально застарів. Новий проект пропонує прописати такі причини в трудовому договорі на основі переговорів між роботодавцем і працівником.

За невиконання трудового договору будуть накладатися компенсації. Працівник, як і раніше, зможе в будь-який час розірвати трудові відносини, якщо його умови не виконуються. Однак, відтепер працівник повинен буде письмово надати причини, а роботодавець виплатить компенсацію в розмірі 50 денних зарплат.

Законопроект також введе деякі обмеження для топ-менеджменту. За угодою сторін право звільнення за дві тижні буде обмежено для топ-менеджменту. Раптове звільнення керівництва може знищити компанію. Сторони зможуть обговорити деталі і компенсацію при наймі на роботу і зафіксувати це в трудовій угоді.

За новим законопроектом, роботодавець повинен виплатити підвищену компенсацію працівникові, якщо звільняє його з власної ініціативи. Роботодавець повинен буде попередити про звільнення за два місяці, зможе заплатити подвійну зарплату за цей період і звільнити одним днем. Тобто фактично компенсація тепер гарантована за чотири місяці. При цьому строк попередження залежатиме від терміну роботи. А компенсація може становити й піврічну зарплату.

Нагадаємо, що раніше був опублікований текст законопроекту про працю. У пояснювальній записці сказано, що він регулюватиме раніше не прописані моменти і захищатиме права працівників. Однак, під Радою планується протест, так як працівника можна буде звільнити негайно — без пояснення причин.

Джерело: korrespondent.net

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Київ не обмежував дію Конвенції із прав людини через епідемію

Read More →