Прогрес

У Німеччині знайшли загадкові артефакти

У Німеччині у федеральній землі Саксонія-Ангальт робітники готували ділянку для будівництва птахофабрики та несподівано знайшли стародавню гробницю, якій, як припускають фахівці, приблизно 1,5 тисячі років, пише Daily Mail.

У центрі монумента виявили бронзовий казан, ймовірно, усередині нього міститься прах померлого. «Нам ще слід знайти його останки», — зазначила археолог Сюзанна Фрідріх з Музею первісної історії в Галле.

Навколо котла лежали скелети шести жінок. Археологи вважають, що вони могли бути дружинами або наложницями покійного. Також доведеться з’ясувати, чи були вони вбиті, або ж жінок принесли у жертву.

Усередині гробниці знайдено останки 11 тварин, включаючи велику рогату худобу, собак і коней. Судячи з усього, тут був похований важливий сановник.

Археологи у гробниці виявили ще 60 могил. Передбачається, що вони з’явилися між 480 і 530 роками нашої ери після падіння Римської імперії.

У могилах вчені знайшли цінні артефакти — дуже добре збережену скляну чашу, позолочені застібки для одягу, золоту монету із зображенням імператора Зенона і багато іншого.

За словами фахівців, це найважливіша знахідка в країні за останні 40 років.

До цього стало відомо, що знайдена ймовірна гробниця Нефертіті. Приховану камеру виявили в гробниці фараона Тутанхамона в Долині Царів. Нефертіті була його матір’ю.

Також раніше повідомлялося, що в Єгипті знайшли гробниці верховних жерців. Розкопали і похоронні статуетки, маски, амулети, деякі з яких зроблені з чистого золота.