Аналітика

У Великобританії ВВП впав на 20%

Падіння ВВП Великої Британії за підсумками квітня склало рекордні 20,4% на тлі карантину, введеного через пандемію коронавірусу COVID-19. Про це повідомляє Національна статистична служба Сполученого Королівства (ONS) у п’ятницю, 12 червня.

«Падіння ВВП за місяць склало 20,4%, що стало найбільшим з моменту початку щомісячних звітів у 1997 році. Це відображає рекордні і широко поширені обсяги припинення активності у сфері послуг, виробництва і будівництва», — йдеться у звіті відомства.

Відзначається, що загальне падіння темпів розвитку економіки за три місяці — з лютого по квітень — склало 10,4%. У сфері будівництва скорочення склало 18,2%, промислового виробництва — 9,5%, послуг — 9,9%. Сильно постраждали названі такі сектори, як готелі та ресторани, освітні установи, виробники автомобілів і автомобільні салони.

«Пандемія вкрай негативно відбилася на торгівлі Великої Британії з рештою світу, відбулося істотне падіння обсягів як імпорту, так і експорту автомобілів, палива, предметів мистецтва та одягу», — зазначено в документі.

Оприлюднені у звіті ONS цифри значно перевершують ті, які були зафіксовані за підсумками економічної кризи 2008 року. Тоді найбільшим падінням стало скорочення економіки на 1% в березні, і на 6% — всього за півтора року.

Нагадаємо, 23 березня у Великій Британії був введений карантин. Перший етап його ослаблення почався 13 травня, а другий — 1 червня. З 15 червня відкриється більшість непродовольчих магазинів, а також зоопарки та кінотеатри для автомобілістів. На вихідних для індивідуального відвідування відкриються церкви, будуть також дещо послаблені обмеження, що стосуються соціального дистанціювання.

За останніми даними, у Великій Британії від COVID-19 померли понад 41 тисяча осіб. Загальна кількість заражених перевищила 290 тисяч.

Джерело: korrespondent.net

Подписывайтесь на наши соцсети: Telegram | YouTube | Facebook | YouTube

Аспекты.net