Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  СУСПІЛЬСТВО  >  Данная статья

У Вірменії вшановують пам’ять жертв Бакинських погромів

13.01.2020 

Вище керівництво Вірменії — прем’єр-міністр РА Нікол Пашинян, голова парламенту Вірменії Арарат Мірзоян, секретар Ради національної безпеки Армен Григорян, Католикос всіх вірмен Гарегін Другий, а також депутати парламенту відвідали меморіальний комплекс «Ціцернакаберд», щоб віддати данину поваги пам’яті жертв погромів вірмен в Баку.

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян виступив у понеділок з посланням з нагоди 30-ї річниці вірменських погромів в Баку.

«Сьогодні ми поминаємо жертв вірменських погромів, етнічних чисток і масової депортації в столиці Азербайджану Баку. Тридцять років тому міжнародне співтовариство стало свідком і засудило масові вбивства вірменського населення в Баку», — наголошується в заяві прем’єра.

Він зазначив, що в результаті політики що набрала обертів після Сумгаїтських погромів, репресій і етнічних чисток в 1990 році, з 250 тис які жили в Баку вірмен, залишилося всього 35-40 тис. осіб, в основному, люди похилого віку та безпорадні люди.

«Їх подальша доля була більш трагічною. Сотні убитих, покалічених і зниклих без вести, десятки тисяч біженців — такими є результати тижневих вірменських погромів в Баку», — заявив він.

За словами Пашиняна, вірмени Баку не представляли ніякої загрози для Азербайджану, його влади або політичних сил. Вони тільки хотіли жити там, де народилися вони і їхні предки. Проте, Азербайджан сприймав їх як загрозу тільки через їх етнічного походження.

Глава уряду додав, що вірмени жили в Баку століттями і надали цьому місту воістину мультикультурний образ. У 19-му столітті вони внесли величезний внесок у заснування та розвиток нафтової промисловості міста. Неоціненна роль вірмен в розвитку міста також за радянських часів.

«Через 30 років після цих подій в Азербайджані немає ніякої поваги або співчуття до жертв бакинських погромів. Ті деякі особи, які наважилися хоча б згадати про трагедію вірмен Баку в своїх літературних творах, були прицвяховані до ганебного стовпа і офіційно оголошені зрадниками. Навіть сьогодні люди, які вчинили звірства по відношенню до безпорадних людей, зараховуються в Азербайджані до числа героїв, а їх злочини вважаються славною сторінкою в боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність Азербайджану», — заявив він.

Пашинян з жалем констатував, що останні три десятиліття в Азербайджані не стали часом переосмислення, каяття і примирення.

«За цей час ми стали свідками спроби знищення населення Арцаха, звільнення і героїзації засудженого за вбивство Раміля Сафарова (зербайджанскій офіцер Раміль Сафаров був засуджений в Угорщині до довічного ув’язнення за вбивство вірменського офіцера Гургена Маркаряна в 2004 році і пізніше був помилуваний на батьківщині — ред. ), жорстоких тортур і вбивств літніх і немічних людей в прикордонному районі Арцаха в квітні 2016 року. Армянофобія стала державною політикою і кредо Азербайджану», — підкреслив він.

При цьому прем’єр висловив подяку всім міжнародним структурам і парламентським органам, які відгукнулися і задокументували ці події, засудивши і продемонструвавши їх всьому світу.

«Схиляючись перед пам’яттю наших невинних жертв, я з усією відповідальністю заявляю, що ми не допустимо нових спроб знищення або депортацію вірмен. Республіка Вірменія, Республіка Арцах і вірмени всього світу разом докладуть всі свої зусилля, щоб забезпечити право вірменського народу на існування і мирний розвиток на своїй історичній батьківщині, в тому числі в Арцах», — резюмував Пашинян.

З 13-го по 19-е січня 1990 року азербайджанська влада організували і здійснили масові погроми вірменського населення в Баку. Місцеві вірмени зазнали насильства і депортації лише через свою національну приналежність, внаслідок чого в Баку не залишилося вірменського населення.

Нерухоме та рухоме майно тисяч бакинських вірмен було розграбовано, і була відлучена. Точне число жертв погромів невідоме досі. Тільки за свідченнями міжнародних правозахисних організації, жертвами насильства стали понад 400 вірмен.

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Microsoft витратить мільярд доларів на очищення атмосфери

Read More →