Політика

Україна поліпшила позиції у рейтингу боротьби з тероризмом

У Раді Європи позитивно оцінили зусилля України в боротьбі з відмиванням грошей, отриманих протиправним шляхом, включаючи протидію фінансуванню тероризму.

Про це йдеться в доповіді органу Ради Європи з протидії відмиванню грошей MONEYVAL.

«MONEYVAL відзначає прогрес України у двох ключових сферах: вдосконалення положень законодавства в боротьбі з фінансуванням тероризму; накладення санкцій на фінансові інститути та інші структури, які не виконують вимоги законодавства у сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму», — заявили в Раді Європи.

Експерти MONEYVAL проаналізували законодавчі, регуляторні, інституційні заходи, які були реалізовані в Україні з метою виправлення наявних раніше недоліків.

Завдяки цим позитивним крокам, MONEYVAL зараз перевів Україну у вищий міжнародний рейтинг за цими двома критеріями, зокрема, з країни, «яка частково відповідає», в країну з «високим рівнем відповідності».

У той же час, MONEYVAL не задовольнив запит України поліпшити рейтингові показники за чотирма іншими сферами: фінансові санкції, пов’язані з тероризмом; фінансові санкції, пов’язані з нерозповсюдженням (відмивання грошей) регуляторна база та контроль за професійною діяльністю, не пов’язаної з фінансами; ведення національної статистики у сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму.

Крім цього, в доповіді наголошується, що на сьогодні Україна виконала лише 11 з 40 рекомендацій ФАТФ (Група з розробки фінансових заходів з боротьби з відмиванням грошей) щодо затвердження міжнародних стандартів у боротьбі з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму.

Як повідомлялося, раніше СБУ заявила про затримання терориста ІДІЛ у Житомирі.