Аналітика

Україні виділять €300 млн кредиту на енергоефективність громадських будівель

Європейський інвестиційний банк виділить € 300 млн кредиту на проект з енергоефективності громадських будівель в Україні. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Проект передбачає енергомодернізацію адмінбудівель, шкіл, дитячих садків, культурних закладів і лікарень, а його орієнтовна загальна вартість — 407 млн ​​євро, тоді як інвестиційна потреба України в цій сфері оцінюється в 2 млрд євро.

Реалізація проекту дозволить підвищити енергоефективність тисячі будівель і скоротити викиди вуглекислого газу на 1 млн тонн. Здійснювати термомодернізацію будуть, встановлюючи сучасне обладнання з енергоефективності, лічильники і системи управління, а також модернізуючи системи опалення, вентиляції й освітлення.

Раніше посол ЄС в Україні заявив, що ЄС не планує подальшої євроінтеграції України. Європейський Союз допомагатиме Києву наблизитися до європейських стандартів, проте серйозних подальших кроків щодо євроінтеграції не передбачається.

При цьому Зеленський підкреслив, що Україна хоче членства в ЄС. Від ситуації в Україні багато що залежить на європейському континенті, зазначив президент Володимир Зеленський.