Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  АНАЛІТИКА  >  Данная статья

Українські бізнесмени розповіли, скільки протримаються на карантині

06.04.2020 

Більше 40% підприємців вбачають негатив у продовженні карантину у квітні, а 30% ще не мають складеної думки.

Майже половина (48%) представників українських мікро-, малого і середнього бізнесів хочуть ослаблення обмежень після завершення карантину 24 квітня, про що свідчать результати опитування підприємців від Союзу українських підприємців (СУП).

При цьому 33% опитаних вважають, що після 24 квітня краще розглядати індивідуальний підхід до конкретної території, і лише 1% респондентів очікують повного припинення карантину.

Відзначимо, що 42% власників бізнесу негативно дивляться на продовження карантину після 24 квітня, 30% — поки не визначилися.

Лише кожен четвертий вважає продовження обмежувальних заходів необхідністю.

Майже 60% власників будь-якого бізнесу продовжують діяльність при існуючих обмеженнях, 29% — припинили роботу (характерно для мікробізнесу).

При цьому 51% підприємств здатні протриматися всього один місяць, а кожен четвертий бізнес розраховує витримати два-три місяці роботи в умовах карантину і не збанкрутувати.

Результати опитування також показали, що 6% підприємців повністю закрили бізнес. У цю категорію потрапили переважно мікробізнес і малий бізнес.

Тільки 3% опитаних відповіли, що їхній бізнес зможе працювати тривалий час при необхідних умовах (орендні канікули, дистанційна робота, перегляд бізнес-моделі).

Крім цього, третина власників бізнесу (переважно мікробізнесу) заявляють про падіння доходів на 90-100% з початку карантину. Ці ж підприємці вже звільнили до 50% штату співробітників. Власники малого і середнього бізнесу кажуть про зменшення доходів на 25-50% в порівнянні з докарантинним періодом і вже звільнили від 10 до 25% працівників.

Великі підприємства втратили 10-25% (там прогнозується скорочення штату на 25% до кінця обмежувальних заходів). Від державної влади бізнесмени очікують передовсім фінансової підтримки.

Отже, 29% підприємців очікують на тимчасове звільнення від сплати податків або їхнє суттєве зниження. Ще 9% підприємців (в основному дрібних) хочуть зменшення розмірів орендної плати. Серед інших очікуваних кроків і пропозицій: компенсація втрат роботодавцям і працівникам, державні кредити і держзамовлення (по 5-6% відповідно).

СУП продовжує наголошувати на необхідності радикальних заходів на підтримку бізнесу, зокрема: звільнити від оподаткування податком на прибуток найбільш постраждалі сфери (заклади культури (кінотеатри та ін.), підприємства туристичної сфери); надати можливість усім роботодавцям отримати часткову допомогу за своїх працівників, якщо їм скорочено час і обсяги роботи, у зв’язку із запобіганням поширенню пандемії; ввести мораторій на всі перевірки бізнесу до кінця року, щоб підприємці мали можливість економічно оговтатися від кризи, а не займатися адмініструванням.

Джерело: korrespondent.net

Подписывайтесь на наши соцсети: Telegram | YouTube | Facebook | YouTube

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Економіка Австралії серйозно постраждала вперше за 29 років

Read More →