ГоловнеЕкономіка

Україну відвідали в чотири рази менше іноземних туристів

Кількість іноземних туристів, які в’їхали на територію України в цьому році, через пандемію коронавірусу COVID-19, зменшилася майже в чотири рази — 2,7 млн ​​за дев’ять місяців 2020 року проти 10,7 млн ​​за аналогічний період 2019 року. Такі дані повідомила Держприкордонслужба за запитом Державного агентства з розвитку туризму в Україні (ДАРТ).

При цьому, за даними Нацбанку України, за дев’ять місяців 2020 року іноземні туристи витратили в Україні в 27 разів менше валюти, ніж за аналогічний період попереднього року.

У цілому за три квартали 2020 року громадяни інших країн привезли в Україну тільки $244 млн, тоді як за весь 2019 рік іноземні туристи витратили в Україні $1,62 млрд.

Водночас через карантин і закриті кордони істотно впали і витрати українців на подорожі за кордон. За дев’ять місяців 2020 року цей показник склав $3,26 млрд — в 2,2 рази менше, ніж за дев’ять місяців 2019 року. При цьому більшу частину цієї суми зараз складають витрати українських заробітчан за кордоном.

Нагадаємо, за січень-серпень туристична галузь по всьому світу отримала збиток в розмірі $730 млрд у результаті коронавірусного карантину. Такі дані оприлюднила Всесвітня туристична організація ООН UNWTO.