Економіка

В Україні сповільнилося падіння економіки

В Україні падіння ВВП з січня по серпень 2020 року сповільнилося до 5,8%, тоді як деякі галузі навіть показали зростання. Про це свідчить Огляд економічної активності від Мінекономіки.

У серпні на тлі продовження адаптивного карантину майже всі види економічної діяльності уповільнили темпи падіння, а роздрібний сегмент і будівництво продемонстрували зростання.

При цьому виробництво споживчих товарів, будівництво доріг, сфера транспорту, торгівля і сільське господарство (завдяки активній фазі збиральної кампанії в усіх регіонах) поліпшили свою динаміку, а індекс очікувань ділової активності в порівнянні з попереднім місяцем покращився.

Крім того, скоротилося уповільнення зведеного індексу виробництва товарів і послуг до 6,5% (7,3% за вісім місяців 2020 року). Відповідно — зменшення обсягів ВВП Мінекономіки орієнтовно оцінює на рівні 5,8%.

Раніше омбудсмен заявила, що за межею бідності живе кожен четвертий українець. Омбудсмен розповіла про поширену в Україні «бідність працюючих», коли працевлаштованим особам не вистачає грошей на базові потреби.