Freestyle

В умовах пандемії суспільство потребує сучасної системи охорони здоров’я — депутат

Народний депутат від партії «Слуга народу» Дар’я Володіна заявила, що буде ініціювати проведення службового розслідування стосовно керівництва Рахункової палати України. На думку парламентарія, цей орган може приховувати від громадськості результати перевірки використання бюджетних коштів, передбачених на медичну реформу.

Голова підкомітету з питань правового забезпечення діяльності податкових органів повідомила, ще два місяці тому направила запити на ім’я керівників Рахункової палати України щодо результатів аудиту використання державою протягом 2018-2019 років бюджетних коштів, передбачених на реформування медичної галузі.

За словами народного депутата, з відповіді голови Рахункової палати Василя Пацкана вона дізналася, що запланований на 14 квітня 2020 звіт за підсумками зазначеної перевірки перенесено на 8 вересня.

«Що сталося? — запитує політик. — Чому в той час, коли в світі та Україні поширюється небезпечна хвороба, наші держслужбовці затягують об’єктивний і незалежний фінансовий аналіз стану справ у медичній галузі? Чи не свідчить це про провал гучно розпіареної кількома попередніми урядами часів президентства П. Порошенко медреформи?»

Народний депутат підкреслила, що саме сьогодні, в умовах пандемії 2019-nCoV, суспільство потребує сучасної системи охорони здоров’я. Зокрема, в її оновленій первинній ланці, тобто, сімейній медицині, яка повинна першою протидіяти поширенню коронавірусу. Але, як показує ситуація, держава з цим завданням не впоралася.

«Можливо, «реформатори» пішли шляхом своїх попередників і вдалися до масштабних фінансових зловживань і корупції? Не хотілося б про це думати, але висновки напрошуються саме такі», — написала Володіна. Вона припустила, що перенесення дати звіту Рахункової палати не випадкове. Можливо, хтось прагне пригальмувати об’єктивний незалежний фінансовий аналіз стану справ у галузі, комусь хочеться приховати можливі злочини і осіб, винних у їх вчиненні.

Народний депутат зазначила, що у неї є питання не тільки до колишніх чиновників, але й до нинішніх керівників міністерств і відомств. Наприклад, це стосується стану бюджетного фінансування Національного плану протиепідемічних заходів на 2020 рік.

Представниця «Слуги народу» у Верховній Раді заявила, що наполягає на негайному звіті Рахункової палати та оприлюдненні матеріалів перевірки. Крім того, сказала вона, всі дані аудиту слід передати в Офіс Генерального прокурора, де їх повинні вивчити і відповідним чином відреагувати.

«Одночасно ініціюватиму проведення ретельного службового розслідування стосовно голови Рахункової палати Валерія Пацкана і відповідального члена цього державного органу Василя Невідомого. Слід перевірити, чому ці посадові особи неправомірно гальмують розгляд звіту за результатами аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених у 2018-2019 роках Національній службі здоров’я України на первинну медичну допомогу», — заявила Дар’я Володіна.