Здоров’я

Вакцини не зупинять пандемію — ВООЗ

Вакцини повністю не зупинять пандемію коронавірусу, але вони дають велику надію у боротьбі з поширенням COVID-19. Про це заявив директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге на онлайн-брифінгу.

«Технології та фармацевтичні розробки відкривають перед нами нові горизонти. Хоча вакцини повністю не зупинять СОVID-19 і не стануть відповіддю на всі наші запитання, вони дають велику надію у війні проти цього вірусу», — сказав Клюге.

Він додав, що за останні тижні були хороші новини про вакцини.

«Саме в такі моменти я згадую про величезне багатство науково-технічного досвіду і знань, якими ми володіємо в 53 країнах нашого Європейського регіону. Однак цей потенціал не буде реалізований, якщо ми не забезпечимо всім країнам рівноправний доступ до ринку вакцин, якщо вакцини не будуть використовуватися ефективно і якщо країни не розберуться із сумнівами щодо вакцин», — резюмував Клюге.

Раніше у ВООЗ заявили про «світло в кінці тунелю» пандемії. Є реальна надія, що вакцини, разом з вжитими заходами в сфері охорони здоров’я, допоможуть покласти край пандемії COVID-19.

Також у ВООЗ припустили, що нульових пацієнтів з COVID-19 було декілька. Перші хворі могли отримати інфекцію в різний час і від різних тварин. Також вчені впевнені в природному походженні вірусу.