Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  НАУКА І ТЕХНІКА  >  Данная статья

Вчені розповіли, кому загрожує смерть від COVID-19

13.09.2020 

Вчені назвали відхилення, наявність яких різко збільшує ймовірність летального результату у пацієнтів з коронавірусом. Поєднання декількох таких відхилень називають метаболічним синдромом. Він втричі збільшує ризик смерті хворого, повідомляє сайт Eurekalert з посиланням на дослідження вчених з Тулейнського університету.

У статті наголошується, що цей синдром — сукупність принаймні трьох з п’яти відхилень: гіпертонії, високого рівня цукру в крові, ожиріння, а також низького рівня ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ) і високого рівня тригліцеридів.

«Чим більше у вас таких діагнозів, тим гірший результат», — цитує портал одного з авторів дослідження доктора Джошуа Денсона.

Вчені стежили за 287 пацієнтами, госпіталізованими з коронавірусом у період з 30 березня по 5 квітня — під час піку захворюваності в Новому Орлеані. Середній вік пацієнта становив 61 рік. Найбільше серед хворих була поширена гіпертонія (80%), ожиріння (65%), а також діабет (54%). Крім того, у 39% був низький рівень ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ).

Близько 66% відсотків пацієнтів мали метаболічний синдром. Майже 56% з них потребували лікування у відділенні інтенсивної терапії (проти 24% пацієнтів без метаболічного синдрому), апарату ШВЛ потребували 48% відсотків (проти 18%).

Вчені з’ясували, що вірогідність смерті від коронавірусу у пацієнтів з метаболічним синдромом в 3,4 рази була вищою, ніж у людей без нього.

Раніше вчені з’ясували, що коронавірусом можна заразитися через заморожену їжу.

загрузка...
загрузка...

You might also like...

У Львові розповіли про постать Садока Баронча

Read More →