Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  Women's Style  >  Данная статья

Вчені виявили, як взаємопов’язана якість сну і здоров’я кісток у жінок

07.01.2020 

Вчені вкотре довели, що повноцінний сон дуже важливий для людини.

Сон настільки важливий для людини, що його недостатня кількість, може серйозно позначитися на здоров’ї кісток, інформує Ukr.Media.

До такого висновку прийшли вчені, після завершення свого нового дослідження. У зоні ризику знаходяться жінки в період постменопаузи.

Американські вчені вивчили дане питання, уважно відстежуючи стан більш ніж 11 тисяч жінок, які досягли віку постменопаузи. Ідея провести подібне дослідження виникла після підсумків іншого наукового експерименту, який довів збільшення ризику перелому кісток у представниць прекрасної статі, які страждають від безсоння.

У новому дослідженні вчені виявили, що у порівнянні з жінками, які достатньо спали, учасниці, що спали не більше 5 годин на добу, мали показники мінеральної щільності кістки нижче норми і високий ризик розвитку остеопорозу.

Річ у тому, що кісткова тканина є динамічною системою з активним метаболізмом. Вона повинна постійно оновлюватися. Це відбувається завдяки двом протилежним процесів — руйнуванню старих шарів кісткової тканини і заміщенню новими. У медицині це називається кісткове ремоделювання. Однак якщо постійно недосипати, подібний процес не відбуватиметься належним чином.

У свою чергу остеопороз розвивається, коли якість і щільність кісткової тканини значно знижуються. Він частіше зустрічається у жінок похилого віку, оскільки в перші роки постменопаузи щільність кісткової тканини знижується більш швидкими темпами. З цієї причини вони піддаються більшому ризику зіткнутися з переломами. Найпоширенішими травмами є перелом стегна, зап’ястя і хребта.

Фахівці висловили сподівання, що результати їх дослідження будуть служити зайвим нагадуванням про те, як важливо для фізичного і психічного здоров’я спати по 7-8 годин на день.

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Мати Ілона Маска виклала в мережу фото, де йому чотири роки

Read More →