Прогрес

Вчені з’ясували, як перемогти коронавірус за шість тижнів

Експрес-тестування на COVID-19 75% населення кожні три дні може покласти край пандемії за шість тижнів. Про це з посиланням на дослідників з Гарвардської школи охорони здоров’я і Університету Колорадо в Боулдері повідомляє Business Insider.

«Наш загальний висновок полягає в тому, що, коли мова заходить про охорону здоров’я, краще проводити менш чутливий тест результатами сьогодні, ніж завтра з більш чутливим тестом», — заявив професор інформатики з Університету Колорадо і автор дослідження Даніель Ларремор.

Згідно з дослідженням, опублікованим в Science Advances, швидкі тести, хоча і менш надійні, можуть дозволити владі покладатися на більш цілеспрямовані заходи, а не тільки на заходи обмеження, за умови, що діяти будуть масово.

До того ж, швидкі тести коштують дешевше і можуть дати результати за лічені хвилини, а не за дні.

Вчені кажуть, що якби половина населення США тестувалася щотижня, а ті, у кого позитивні результати відразу йшли на ізоляцію від останніх, це було б величезним кроком вперед.

«Замість того, щоб говорити всім залишатися вдома, щоб бути впевненими, що якась одна хвора людина не поширює захворювання, ми могли б спонукати до перебування вдома тільки заразних людей, зате всі інші могли б продовжувати своє життя», — додав Ларремор.

Дослідження, засноване на математичному моделюванні, показує, що експрес-тестування трьох чвертей населення міста кожні три дні зменшить кількість тих, хто, в кінцевому підсумку, заразиться на 88% — «досить, щоб привести епідемію до зникнення протягом шести тижнів».

«Ці швидкі тести є тестами на заразність. Вони надзвичайно ефективно виявляють COVID-19, коли люди заразні», — резюмували вчені.

Нагадаємо, що імунітет до COVID має удвічі більше людей, ніж передбачалося. Багато людей, які ніколи раніше не хворіли на COVID-19, захищені від нього завдяки імунітету від перенесених раніше застуд.