Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  НАУКА І ТЕХНІКА  >  Данная статья

Вчені знайшли рослину, яка продовжує молодість

19.09.2020 

Японська трав’яниста рослина ашитаба виробляє речовину, чиї молекули змушують клітини тіла активніше переробляти «білкове сміття», що продовжує молодість і збільшує тривалість життя в середньому на 20%. Такого висновку дійшли вчені з університету Граца (Австрія), повідомляє Nature Communications.

Старіння є процесом накопичення мутацій і випадкових поломок у клітинах. Цей період можна «відсунути», зменшивши приплив калорій в організм. Дослідження показали, що постійна нестача їжі прискорює і підсилює так звану аутофагію — процес «збирання» і знищення неправильно згорнутих білків та пошкоджених мітохондрій.

Вчені вважають, що саме таке «сміття» прискорює старіння клітин і сприяє накопиченню мутацій в їхньому ДНК.

У листі рослини ашитаби у великій кількості міститься речовина 4-діметоксіхалкон, або DMC, яка помітно зменшує швидкість старіння клітин і їхню загибелі внаслідок появи фатальних «помилок» у ДНК або інших непоправних порушень.

Навіть невеликі дози екстракту ашитаби збільшили середню тривалість життя черв’яків-нематодів і плодових мушок-дрозофіл на 20%.

Нагадаємо, раніше вчені знайшли спосіб боротьби зі старінням мозку, а також встановили, які народи довше залишаються молодими.

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Microsoft уклав партнерство з компанією Ілона Маска

Read More →