Прогрес

Вчені знайшли спосіб повернути колір сивому волоссю

Відкриття допоможе людям, які зіткнулися з так званою стресовою сивиною, тобто їх волосся втратило забарвлення через сильне нервове потрясіння.

Вчені з Колумбійського університету заявили, що знайшли спосіб повернути колір посивілому волоссю. Про це повідомляє Daily Mail.

За словами вчених, сивина, викликана стресом, може бути оборотна. В ході дослідження, фахівці з’ясували, що зменшення кількості стресу в житті може не тільки призупинити посивіння волосся, але і повернути цей процес назад. Волосся може відновити початковий колір. Проте, підкреслюють експерти, виправити проблему можна лише в тому випадку, якщо вона виникла недавно.

«Сивина з’являється через зміни метаболічних сигнальних шляхів білків в організмі. На ці шляхи роблять сильний вплив гормони, які виробляються під впливом сильного стресу — кортизол та інші. А значить, чим менше стресу в житті людини, тим більше шансів повернути волоссю колишній вигляд», — вважають вчені.

Повідомляється, що в ході експерименту вчені брали волосся з голів добровольців і за допомогою спеціальних візуальних технологій визначали пігменти.

«Деяке волосся були сивим на кінчику, але було пофарбоване в основі. Таким чином, це означає, що волосся спершу посивіло, а потім несподівано повернулося до свого початкового кольору», — йдеться в статті.

Аналізуючи темпи росту волосся, вчені змогли простежити, коли волосся людини втратило колір. Було встановлено, що волосся сивіло під час стресових переживань і перехід від білого кольору волосся до пофарбованого відбувався, коли стрес був послаблений.

Вчені розраховують, що їх висновок ляже в основу розробки нових ліків, які допоможуть знизити вплив стресу на пігментацію волосся.

Джерело: korrespondent.net

Подписывайтесь на наши соцсети: Telegram | YouTube | Facebook | YouTube

Аспекты.net