Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  НАУКА І ТЕХНІКА  >  Данная статья

Вченим вдалося виявити, що обрані нами друзі є частиною нашої родини

21.05.2020 

Вчені довели, що ми вибираємо друзів на рівні ДНК.

Проведений вченими генетичний аналіз понад 2 000 зразків показав, що більшість наших друзів мають схожість за ДНК. Причому у деяких з них схожість за ДНК має дуже близькі значення з нашими троюрідними родичами. Загалом схожість на генетичному рівні становить близько 1%, інформує Ukr.Media.

«Для людей, не обізнаних у генетиці, цей відсоток може здатися вкрай незначним. Проте вчені-генетики вважають, що збіг між абсолютно чужими людьми за ДНК у 1 % — це значна величина «, — поділився професор соціології та медицини Гарвардського університету Ніколас Крістакіс.

Отримані висновки підтверджують припущення про спільну ДНК, характерну для людей, які ведуть колективний спосіб життя. Іншими словами — ми підсвідомо шукаємо людей, подібних до себе, які здатні передати нащадкам гени, ідентичні нашим генам.

Це дослідження пояснює, чому, вибираючи друзів, ми надаємо перевагу тим людям, які схожі на нас за поглядами на життя, звичками, навіть уподобаннями щодо улюблених ароматів (наприклад, запах свіжозвареної кави). Ще одним не менш важливим відкриттям став той факт, що деякі гени людини можуть себе проявити лише за наявності таких самих у її друзів. Спільні з друзями гени мають властивість розвиватися набагато швидше, що підтверджує значення соціальних відносин в еволюції людини.

Гени, що контролюють імунну систему у приятелів, мають найменшу кількість збігів. Іншими словами — з одним і тим самим захворюванням у друзів їх імунні системи боротимуться по-різному. Це дозволяє виробити індивідуальні механізми боротьби з захворюваннями, і знизити вірогідність спільного зараження.

Джерело: UkrMedia

Подписывайтесь на наши соцсети: Telegram | YouTube | Facebook | YouTube

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Вчені виявили імунітет до COVID в зразках донорської крові, зібраній до початку спалаху

Read More →