Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  НАУКА І ТЕХНІКА  >  Данная статья

Відкрито ще одне масове вимирання на Землі

22.09.2020 

Міжнародна група вчених підтвердила шосте масове вимирання в історії Землі. Це сталося 233 мільйони років тому. Завдяки йому владу на Землі «захопили» динозаври, пише Science Advances.

У карнійському столітті на планеті сталася велика екологічна катастрофа, яку можна вважати ще одним масовим вимиранням. Після цього почалася епоха динозаврів.

«Ми виявили ще одне масове вимирання, і воно, очевидно, зіграло важливу роль в оновленні життя на суші і в океанах, поклавши початок сучасній екосистемі», — заявив один з дослідників, співробітник Китайського університету наук про Землю в Ухані Якопо Даль Корсо.

Це вимирання вчені назвали «карнійським багаторічним епізодом».

Причиною кліматичних змін британські, італійські, австрійські та німецькі дослідники вважають активні виверження в вулканічній провінції Врангеллія на заході Канади.

«Вони (виверження, — ред.) були настільки потужними, що накачали величезну кількість парникових газів, таких як вуглекислий газ. Це викликало сплеск глобального потепління», — пояснив один з учених зі Школи наук про Землю Університету Лідса у Великобританії Джакопо Даль Корсо.

Вчені вважають, що карнійська подія — не просто вимирання, а поворотний пункт в еволюційній історії. І ось чому. Кліматична катастрофа привела до серйозної втрати біорізноманіття в океані і на суші, але відразу після відновлення до влади прийшли нові групи, що сформували свої екосистеми.

Наприклад, на сушу прийшли динозаври, а також багато сучасних груп рослин і тварин — черепахи, крокодили, ящірки і перші ссавці, а серед морської фауни — коралові рифи в тому вигляді, в якому ми бачимо їх сьогодні.

Також зміни клімату стимулювали зростання рослин і розширення сучасних хвойних лісів.

Нагадаємо, що диких тварин стало на 68% менше всього за 36 років. Руйнування екосистем загрожує зникнення мільйона видів тварин, рослин і комах у найближчі десятиліття.

Раніше повідомлялося, що спростують популярний міф про вимирання неандертальців.

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Розроблено пристрій для самостійної діагностики раку

Read More →