Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  СВІТ  >  Данная статья

Вручення Нобелівської премії пройде в новому форматі

26.09.2020 

Через пандемію коронавірусу в Швеції вперше з 1944 року скасували традиційну церемонію вручення Нобелівської премії в галузі хімії, літератури, медицини, фізики, економіки, заплановану на 10 грудня. Про це повідомляється на сайті організаторів церемонії.

«Нинішні обставини пандемії, що триває, означають, що це унікальний рік в історії Нобелівської премії, оскільки ідея полягає в тому, що медалі і дипломи благополучно передаються лауреатам у їхніх країнах через посольства й університети лауреатів», — йдеться в заяві.

У рамках нового формату в ратуші Стокгольма буде організована телевізійна студія, доступ до якої отримає лише обмежене число осіб. Зв’язуватися з переможцями, яким запропонують перебувати перед камерами в своїх університетах або в посольствах, будуть у режимі онлайн. Передбачається, що такий формат дозволить у тому числі не відмовлятися від прочитання лауреатами традиційних лекцій.

Уточнюється, що аналогічним чином пройде і вручення Нобелівської премії миру, проте в цьому випадку церемонія пройде в одній з аудиторій університету Осло, куди буде допущено обмежену кількість глядачів.

Як зазначив виконавчий директор Нобелівського комітету Ларс Хейкенстен, ще навесні були серйозні побоювання, що церемонію провести не вдасться.

«Було непростим рішенням провести вручення нагород в такому форматі. Але ми повинні прислухатися до вчених, бути обережними і враховувати ті вимоги, які викликані пандемією коронавірусу», — заявив Хейкенстен.

Раніше норвезький депутат Крістіан Тайбрінг-Г’едде висунув президента США Дональда Трампа на Нобелівську премію миру 2021 року.

загрузка...
загрузка...

You might also like...

У Німеччині видовищно підірвали міст

Read More →