Аналітика

Жорсткий карантин найсильніше вдарив по мікробізнесу — опитування

Обмежувальні заходи, введені Кабінетом Міністрів у рамках жорсткого коронавірусного карантину навесні 2020 року, найбільш сильно позначилися на мікропідприємствах. Такі дані отримані в ході опитування, проведеного компанією Info Sapiens.

Згідно з його результатами, понад 70% керівників і власників мікробізнесу відповіли, що карантинні заходи дуже сильно обмежили їх діяльність. Ще 25% повідомили, що були частково обмежені у своїй діяльності.

Серед підприємств малого бізнесу діючі обмеження оцінили як дуже сильні 56%, як часткові — 35%. Серед підприємств середнього бізнесу — 53% і 28% відповідно.

Не відчули обмежень 5% підприємств мікробізнесу і малого бізнесу та 9% серед середнього бізнесу.

Найбільший вплив відчули підприємства сфери публічних послуг, де 90% заявили, що карантинні заходи дуже сильно обмежили їх діяльність.

Найменше обмеження торкнулися підприємства сільського господарства, інформаційних технологій і будівництва. Тут дуже сильне обмеження відчули 42%, 48% і 54% підприємців відповідно.

Число власників підприємств, які оцінюють розвиток свого бізнесу як стабільний, скоротилося з 66% станом на кінець березня до 32% на середину вересня.

Частка підприємств на етапі спаду і закриття зросла з 7% до 59%. Серед представників мікробізнесу 60% оцінюють поточний стан як спад, у середнього бізнесу частка таких оцінок 42%. Частка підприємств, власники яких оцінюють свій стан як зростання, скоротилася з 25% до 5%.

Заходи адаптивного карантину оцінили як дуже сильні 22% власників мікропідприємств, серед малих підприємств — 17% і 10% у середніх підприємств. Більшість опитаних оцінили вплив нинішніх обмежень як часткові.

В рамках опитування проведено 1008 інтерв’ю з власниками мікро-, малих і середніх підприємств, серед яких 506 фізичні особи та 502 зареєстровані як юридичні особи.

Раніше головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що влада буде змушена повернути жорсткий загальний карантин у разі заповнювання всіх ліжко-місць у лікарнях, виділених для лікування коронавірусу.

Як повідомлялося, Україну поділили на карантинні зони за новими критеріями. «Червона» зона зменшилася до двох міст, а Київ перейшов у «жовту» зону.

Джерело: korrespondent.net

Подписывайтесь на наши соцсети: Telegram | YouTube | Facebook | YouTube

Аспекты.net