ГоловнеПолітика

Байден заявив про необхідність захищати Україну

Президент США Джо Байден заявив, що для Європи і США важливо підтримувати територіальну цілісність України. Про це він сказав у своїй промові на Мюнхенській конференції з безпеки, повідомляє Європейська правда.

Байден зазначив, що Кремль намагається атакувати західні демократії і використовує корупцію як зброю, щоб підривати їхні інституції.

«Путін хоче послабити європейський проект і союз НАТО, він хоче підірвати трансатлантичну єдність. Тому що Кремлю значно простіше атакувати і залякувати окрему країну, ніж вести переговори із сильним і об’єднаним трансатлантичним співтовариством. Тому відстоювання суверенітету і територіальної цілісності України має залишатися життєво важливим питанням для Європи і США», — заявив Байден.

Він зазначив також, що критичним питанням для колективної безпеки стали втручання Росії в комп’ютерні мережі в США, по всій Європі й по світові.

Крім того, Байден наголосив, що Сполучені Штати виконуватимуть свої обов’язки перед партнерами по НАТО, у тому числі дотримуватимуться статті 5, яка передбачає захист інших членів Альянсу в разі нападу на них.

«Сполучені Штати повністю віддані нашим союзникам по НАТО, і я вітаю, що європейці збільшують витрати на оборону. Ми продовжимо дотримуватися статті 5 (Договору НАТО. — Ред.). Це гарантія. Напад на одного — це напад на всіх», — сказав Байден.

При цьому він зазначив, що партнерство між США і Європою має залишатися визначальним у найближчому майбутньому.

«Америка — повернулася. Я говорю зараз як президент Сполучених Штатів, і я посилаю чіткий сигнал світу — Америка повернулася. Трансатлантичний альянс повернувся. І ми будемо йти вперед разом», — додав американський президент, підкресливши, що США тісно працюватимуть із Євросоюзом, щоб разом відповідати на виклики.

Нагадаємо, також стало відомо, що Конгрес США схвалив перший транш допомоги в рамках Ініціативи безпеки допомоги Україні.

Як повідомлялося, Україна отримає від США 16 катерів типу Mark VI, частину з яких відправлять в Азовське море для посилення обороноздатності.