Прогрес

Дослідники знайшли спосіб знизити інтенсивність симптомів дислексії

Дослідження Університету Торонто показало, що давньогрецька мова може допомогти вилікувати дислексію, оскільки активує багато частин мозку в порівнянні з іншими мовами. Про це пише Ancient Origins.

Вчені проаналізували роботи й експерименти філологів, лінгвістів, психотерапевтів і фахівців в інших галузях. Виявилося, що чим раніше дитина з дислексією почне вчити давньогрецьку, тим швидше вона впорається з розладом.

Одне з досліджень показало, що показники вербального інтелекту й абстрактного мислення зростають швидше у дітей з дислексією, які щодня навчаються давньогрецької. У групі, яка мовою не займалася, ці показники залишалися стабільними або знижувалися через різні фактори.

«Навіть ті, у кого немає дислексії, можуть поліпшити свої когнітивні здібності, вивчаючи давньогрецьку. Це чудова профілактика розладу», — впевнені вчені.

Дослідники також посилаються на британського професора Еріка Хевлока, який вважав, що саме через структуру мови в Стародавній Греції було так багато видатних філософів.

«Багато абстрактних концепцій зародилися саме в Стародавній Греції. Це тому, що мова за своєю природою дозволяє мовцю глибоко мислити і переборювати труднощі з мовленням і навчанням, які можуть перешкоджати його мисленню», — пояснюється в дослідженні.

Нагадаємо, що ізраїльські вчені знайшли спосіб уповільнити біологічний процес старіння у людей.

Також учені з Південної Австралії розробили і підтвердили ефективність першого у світі тесту, що вимірює рівень білка в мозку, який асоціюється з депресією і біполярним розладом.