Світ

ЄС має намір блокувати експорт вакцини AstraZeneca в Британію — ЗМІ

В Євросоюзі зібралися блокувати поставки вакцини AstraZeneca в Велику Британію до того часу, поки фармацевтична компанія не виконає зобов’язання перед Союзом щодо поставок препарату. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на свої джерела.

Джерело відзначило, що у ЄС є свої контракти з AstraZeneca, умови за якими вона не виконує, і вся вакцина або окремі складові, вироблені в Євросоюзі, будуть зарезервовані для місцевих поставок.

За його словами, поки немає невиконаних запитів на експорт препарату з виробництва компанії в Нідерландах у Велику Британію, однак якщо він надійде, то очевидно буде відхилений.

В опублікованому 20 березня інтерв’ю газеті Funke голова Єврокомісії (ЄК) Урсула фон дер Ляйен пригрозила AstraZeneca забороною на експорт її вакцини з ЄС у зв’язку зі скороченням узгоджених поставок до країн спільноти. До цього фон дер Ляйен заявляла, що в умовах браку вакцин Євросоюз продовжить використовувати механізм контролю за їхнім експортом, але буде переважно обмежувати поставки лише в країни з більш високими темпами вакцинації.

Нагадаємо, ряд країн Європи і світу призупинили вакцинацію препаратом AstraZeneca через можливі побічні ефекти, зокрема утворення тромбів.

Однак після проведеного розслідування глава Європейського агентства лікарських засобів (EMA) Емер Кук заявила про безпеку цієї вакцини, після чого більшість країн відновили її застосування.