Здоров’я

Компанія AstraZeneca скоротить поставки COVID-вакцин в ЄС

AstraZeneca скоротила прогноз поставок COVID-вакцин в Євросоюз у першому кварталі 2021 року до 30 мільйонів доз — третину своїх контрактних зобов’язань, а також зниження на чверть від зобов’язань минулого місяця. Про це повідомляє Reuters.

Агентство пише, що дефіцит буде наступним ударом по планах ЄС щодо вакцинації, яким заважають багаторазові затримки поставок вакцин і повільне впровадження вакцинації в деяких країнах.

Компанія передала представникам ЄС документ 10 березня. Він свідчить про те, що компанія зараз планує доставити 30,1 мільйона доз до кінця березня і ще 20 мільйонів у квітні. При цьому документ не містить прогнозів на травень і червень. За контрактом AstraZeneca зобов’язалася забезпечити ЄС 180 мільйонами доз у квітні-червні, в загальному з грудня компанія повинна поставити 300 мільйонів доз.

Своєю чергою, Румунія на тиждень призупинила щеплення однією партією вакцини AstraZeneca, повідомляє Romania TV. Національний координаційний комітет з питань вакцинації (CNCAV) повідомив, що понад 77 тисяч доз вакцини AstraZeneca вже використані в Румунії і залишилися понад 4200 доз.

«В якості запобіжного заходу було вирішено тимчасово призупинити використання інших доз до завершення оцінки Європейським агентством з лікарських засобів», — заявив CNCAV.

Крім того, аналогічне рішення прийняв Таїланд — там відклали вакцинацію прем’єр-міністра Праюта Чан-Оча і декількох членів уряду препаратом AstraZeneca, повідомляє Bloomberg.

Таїланд мав почати вакцинацію від коронавірусу препаратом AstraZeneca, однак тепер її відклали, максимум, на два тижні. На частку цієї вакцини припадає 61 млн з 63 млн доз, замовлених владою країни. При цьому жителів з груп ризику поки продовжать щеплювати китайським препаратом Sinovac.

Нагадаємо, що в ЄС не будуть забороняти вакцину AstraZeneca. Переваги вакцини продовжують переважувати ризики, так як немає доказів того, що саме препарат призвів до ускладнень, кажуть в EMA.

Також AstraZeneca запевнила в безпеці вакцини на тлі відмов від неї в ЄС. Препаратом щеплені вже близько п’яти мільйонів європейців, тромби зафіксували в 30 випадках.