Прогрес

На Алясці виявили загадкову знахідку

Археологи в січні 2021 року знайшли старовинне намисто, що були заховане глибоко в ямі на Алясці. Про це повідомляє сайт Anchorage Daily News.

Намисто було зроблене з синього скла. За словами археологів, намисто багато років лежало біля входу в підземний будинок на північ від Полярного кола, в невеликій ямі, перш ніж його знайшли.

Експерти припускають, що знахідка могла бути першим предметом з Європи, який коли-небудь привезли на територію Північної Америки.

Як розповіли археологи, намисто було створене у Венеції і могло подолати відстань у більш ніж 10 000 миль у кишенях шукачів пригод-аборигенів, щоб дістатися до Берингової протоки. Пізніше це намисто переправили через океан на Аляску.

Відзначимо, що під час розкопок у Пуник-Пойнт (місце, де було знайдено намисто), в шістдесятих роках були виявлені дві намистини синього кольору, в центрі кожної з яких був отвір. Пізніше археолог Майк Кунц з колегами вирішили перевірити місцевість у 2021 році. Археологічна експедиція пройшла не дарма — знахідка перевершила всі очікування.

Як повідомлялося раніше, в Єрусалимі виявили стародавню монету з інтригуючим написом.