Прогрес

На Марсі виявили значні ресурси льоду

В рамках проекту SWIM вчені опублікували детальну карту ресурсів льоду в північній півкулі Марса, на якій позначені площі поширення водяного льоду в середніх широтах. У цьому місці планують розмістити марсіанську базу для постійного проживання людей. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Astronomy.

Вчені об’єднали у своєму дослідженні набори даних, отриманих з декількох космічних апаратів НАСА і обробили їх за єдиним, спеціально розробленим для цього проекту алгоритмом, що дозволило в кількісних показниках оцінити ймовірність утворення похованого льоду для різних районів на поверхні Марса.

Відзначимо, що лід є критично важливим ресурсом, який необхідний для багатьох аспектів функціонування марсіанської бази. Крім того, з водного льоду можна отримувати паливо для зворотної подорожі на Землю.

«Взяти з собою все паливо, необхідне для польоту до Марса і назад, в принципі, неможливо. Тому практично кожен проект марсіанської місії розглядає використання місцевих ресурсів в якості палива», — розповів учений Гарет Морган.

Як повідомлялося раніше, китайський зонд надіслав знімок Марса.