Соціум

NYT: Проти американських вакцин ведеться інформаційна війна

У країнах Латинської Америки і Східної Європи підвладні уряду Росії ЗМІ проводять інформаційну кампанію проти американських COVID-вакцин Moderna i Pfizer. Про це йдеться в матеріалі газети The New York Times.

Зазначено, що на іспаномовних акаунтах видань Russia Today і Sputnik у соціальних мережах Twitter і Facebook розміщено сотні посилань на новини про летальні випадки, пов’язані нібито із застосуванням згаданих препаратів.

Водночас на сторінках цих ЗМІ публікується багато позитивних повідомлень про російську вакцину від коронавірусу Спутник V.

За даними видання, кампанія з дискредитації американських препаратів зосереджена на таких країнах Латинської Америки, як Мексика й Аргентина.

Відзначимо, що в обох державах для вакцинації почали використовувати вакцину Спутник V, при цьому Мексика видала відповідне рішення три дні тому.

Як підкреслює газета, спочатку кампанія росЗМІ з дезінформації була спрямована також на вакцину Oxford-AstraZeneca, проте вона раптово припинилася у середині грудня — після того, як її виробники оголосили, що російська вакцина Спутник V і британська вакцина Oxford-AstraZeneca досягли угоди про тестування комбінації їхніх препаратів.

Раніше повідомлялося, що уряд М’янми дозволив застосування у країні препарату Спутник V. Таким чином, республіка стала 21-ю країною у світі, у якій зареєстрована російська вакцина.