ГоловнеПолітика

Пенс назвав умову оголошення імпічменту Трампу — CNN

Чинний віце-президент США Майкл Пенс вважає за можливе використання 25-ї поправки до Конституції Штатів з метою усунення з посади чинного глави Білого дому республіканця Дональда Трампа, якщо останній стане зовсім непередбачуваним. Про це повідомив телеканал CNN.

Зазначається, що в команді Пенса сподіваються, що запускати процедуру імпічменту шляхом оголошення недієздатності чинного американського лідера не доведеться, оскільки це може спровокувати виникнення додаткових ризиків для безпеки країни.

Але водночас віце-президент стверджує, що якщо поведінка Трампа на займаній посаді «стане ще менш передбачуваною», йому доведеться вдатися до поправки і прийняти на себе обов’язки глави держави.

Нагадаємо, згідно з 25-ю поправкою віце-президент займає посаду глави держави в разі дострокового припинення повноважень президента, його недієздатності. Ця поправка жодного разу не застосовувалася з моменту її прийняття в 1967 році.

Раніше повідомлялося, що Трампу можуть оголосити імпічмент вже після інавгурації його наступника Джо Байдена. Процедурою буде займатися лідер демократів Чак Шумер, оскільки Демократична партія отримала контроль над Сенатом.