ГоловнеСоціум

Рада готується скасувати перехід на літній час

Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект Про обчислення часу в Україні, який передбачає відмову від сезонного переведення годинників. Про це повідомив автор законопроекту, перший заступник спікера Ради Руслан Стефанчук, повідомляє прес-служба Ради.

Стефанчук зазначив, що в Євросоюзі вже не перший рік точаться дискусії про скасування щорічного переходу на зимовий і літній час, і Європарламент вже підтримав це рішення. Крім того, 95% території України розміщені в межах одного часового поясу — UTC. Тільки Луганська та частково Донецька, Харківська та Закарпатська області розміщені в інших поясах. Різниця в часі між східною і західною точкою становить 68 хвилин.

Стефанчук додав, що після окупації українських територій Росія ввела на них московський час. Цей законопроект на законодавчому рівні закріпить київський час на всій території України.

Нагадаємо, 26 березня 2019 року Європейський парламент проголосував за скасування сезонного переведення годинників, починаючи з 2021 року.

Європейська комісія у вересні 2018 року запропонувала відмовитися від переведення годинників після того, як опитування в країнах Євросоюзу показало, що 84% респондентів виступають за скасування цієї сезонної практики.